18.3 C
Ohrid
недела, септември 26, 2021
Почетна Македонија Елизабета од Тетово се излечила од рак во манастирот на Свети Нектарие...

Елизабета од Тетово се излечила од рак во манастирот на Свети Нектарие Егински (Видео)

Translate (Eng):[gtranslate]

Елизабета од Тетово се излечила од рак во манастирот на Свети Нектарие Егински, кој се наоѓа на грчкиот остров Егина, на околу 26 километи од Атина. За ова чудо, заедно со Елизабета, сведочи и Душанка Бојаџиева од Скопје, која присуствувала на тој чудесен настан.

Ова не е прво сведочење за исцелување од рак токму крај моштите на овој светец, кој е познат по тоа што особено им помага на болните од рак, парализа и други тешки болести, како и демоноопседнати. Погледнете го видеото со сведоштвото.

РЕКЛАМА
- Реклами -