20.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаЕлизабета од Тетово се излечила од рак во манастирот на Свети Нектарие...

Елизабета од Тетово се излечила од рак во манастирот на Свети Нектарие Егински (Видео)

Елизабета од Тетово се излечила од рак во манастирот на Свети Нектарие Егински, кој се наоѓа на грчкиот остров Егина, на околу 26 километи од Атина. За ова чудо, заедно со Елизабета, сведочи и Душанка Бојаџиева од Скопје, која присуствувала на тој чудесен настан.

Ова не е прво сведочење за исцелување од рак токму крај моштите на овој светец, кој е познат по тоа што особено им помага на болните од рак, парализа и други тешки болести, како и демоноопседнати. Погледнете го видеото со сведоштвото.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Денес на само 40- годишна возраст почина Цеце од Тетово, жената која ги молеше граѓаните за помош, Цеце зад себе остави три малолетни деца.

Сакаме да споделиме претажна вест. Цеце од Тетово, мајката на трите малолетни деца која го стави своето #СрцеНаДланка бидејќи нејзиното семејство живееше тешко и...

Aхмети огорчен што ќе биде опозиција – Oд фиока го вади Охридскиот договор и бара поддршка за негово почитување?!

Eвропскиот фронт предводен од ДУИ најавува битка за почитување на духот на Охридскиот договор и ги повика граѓаните на масовна поддршка. Сепак, Али Ахмети...

Загина пешак во Прилеп, малолетник удрил со мотоцикл во него

На 28.05.2024 во ОВР Прилеп било пријавено дека на ул.„Тризла“ во Прилеп, мотоцикл „хамачи” без регистарски ознаки, управуван од малолетник од Прилеп, удрил во...

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...