15 C
Ohrid
четврток, мај 6, 2021
Почетна Естрада Амира Медунјанин ја испеа „Ја излези Ѓурго“ и ги остави сите без...

Амира Медунјанин ја испеа „Ја излези Ѓурго“ и ги остави сите без зборови (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Врвнатата вокалистка Амира Медунјанин со оркестарот „Вечерња љубав“ во пулска Арена ја испеја познатата македонска песна „Ја излези Ѓурѓо“.

На видеото проследете го настапот на Медунјанин во познатата хрватска Арена.

Како да опишам… Прекрасно, емотивно, суптилно, мелодично… Измамува насмевка од усните, така мило, убаво, божествено, меко како свила, гласи еден од коментарите за изведбата на Медунјанин.

РЕКЛАМА
- Реклами -