16.6 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаЕстрадаСакаше да се пофали со неговата ''машкост'' но инстаграм му ја избриша...

Сакаше да се пофали со неговата ”машкост” но инстаграм му ја избриша фотографијата. (Фото)

Минатиот месец пејачот Џејсон Деруло на Инстаграм објави фотографија од себе, само со долна облека и истата привлече многу внимание, поради еден мал детаљ.

Имено, на фотографијата, која Инстаграм веќе ја отстрани од својата мрежа, јасно се гледаше дека пејачот позира со својата „машкост“, потенцирајќи го половиот орган, а во еден од коментарите го нарече и „анаконда“.

„Не разбирам, носам долна облека. Не можам да го променам тоа што ми е толкав“, напишал тој и повторно ја објавил истата фотографија.

Но, според правилата на Инстаграм, таа не е во согласност со стандардите и е отстранета поради голотија и/или сексуална активност. Пријателите се шегувале со Деруло дека се работи за полова дискриминација.

Ова не е прва разголена фотка на пејачот, па поради тоа тој е бесен што токму таа предизвикала толкав бес и кај Инстаграм и кај оние кои го пријавиле за голотија.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Сиљановска не знае колку чинело патувањето во Берлин

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова денеска во изјава за медиумите, а по прашање во врска со нејзиното патување во Берлин каде што учествуваше на Конференцијата...

Бајден: Нема да го помилувам мојот син ниту да му ја ублажам казната

Американскиот претседател Џо Бајден нема да го помилува својот син Хантер или да му ја ублажи казната за три кривични дела поврзани со купување...

Двојно убиство доцна вечерва ја потресе Македонија

Двојно убиство се случи вечерва во еден град од источниот дел од државата, дознава 24инфо.мк. Жена на возраст од 37 години со нож го усмртила...

Македонската јавност згрозена: Четири лица тепале мајка пред нејзините деца

На 17.05.2024 во Виница, пријавените физички ја нападнале М.Р.(31) пред нејзините малолетни деца. Надворешната канцеларија за криминалистички работи Виница поднесе кривична пријава против С.Д.(35) од...