16 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија Алпинисти спасија куче заглавено на Попова Шапка (ВИДЕО)

Алпинисти спасија куче заглавено на Попова Шапка (ВИДЕО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Случајна мала спасувачка мисија од алпинистичкиот клуб АК8. Имено членови на клубот викендов имале тренинг и обука под врвот Антени, на Попова Шапка, но, сосема неочекувано, тренингот се претвори во спасувачка мисија од викенд населбата. Тие во висините и стрмни предели пронајдоја куче кое неможело да се врати по стрмниот кулоар, и било приморано да остане на карпата заглавено.

РЕКЛАМА
- Реклами -