24.9 C
Ohrid
четврток, јуни 20, 2024
ПочетнаМакедонијаПочина момчето во чиј стан вчера изби пожар

Почина момчето во чиј стан вчера изби пожар

Почина 24-годишниот А.С. кој се здобил со тешки изгореници на телото од пожарот што вчера изби во неговиот стан во Тетово. Младиот тетовец се наоѓал под респираторниот апарат на Клиниката за анестезија, реанимација и интензивна нега, но и покрај третманот, лекарите велат дека длабочината на изгорениците нанесело штета на многу негови витални органи, објави телевизија Алсат.

Според првичните информации, пожарот го опфатил станот на улицата „Димо Гавровски“ во Тетово, поради експлозија на плинска боца, а каде што живеел сега починатиот А.С.

Дванаесет соседи пак побарале лекарска помош поради вдишување на чад.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Почина 25 годишен професионален војник синоќа во Скопје !!

Синоќа во Клиниката за анестезија, реанимација и интензивно лекување КАРИЛ почина професионалниот војник А.Ј. (25), соопшти Генералштабот на Армијата на Македонија. Војникот беше еден...

Неготинчанец ја запалил семејната куќа оти бил скаран со неговиот татко и мајка !!!

Дваесет и седумгодишен неготинчанец со иницијали М.А. доби кривична пријава од полицијата, откако предизвика пожар во домот на неговите родители, и покрај судската забрана...

Aлбански репрезентативец ги пцуеше Македонците и Србите по натпреварот против Хрватска

Албанија се спаси од пораз против Хрватска со гол во 95. минута (2-2), но натпреварот го одбележаа провокативни пораки од трибините, а уште поголем...

Луѓето над 40 години треба да работат само 3 дена во неделата

Истражување од 2016 година, објавено неодамна, открива дека од луѓето над 40 години може да се добијат најдобри резултати на работа ако тие работат...