8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаШекеринска: Вмровците не ја сакале Северна Македонија а не им пречи плата...

Шекеринска: Вмровците не ја сакале Северна Македонија а не им пречи плата да земаат од истата таа.

На денешната последна трибина од кампањата ,,На прав пат”, покрај другите говорници, свое обраќање имаше и Радмила Шеќеринска.

Потпретседателката на СДСМ, ја обвини ВМРО дека го кочи патот на земјава кон НАТО Алијансата, бидејќи го кочи Законот за одбрана во Собранието.

И велат дека нема да го гласат законот за одбрана кој е услов за нашето членство замислете само заради тоа што го содржел нашето уставно име. А тоа е истото име кое стои и во протоколот и не им смета.

Тоа е истоото име кое стои и во нивните решенија за плата кога пратениците ја земаат платата, ама таму не им смета. Не им пречи и кога во ЕПП пред партијата им стои пред партијата, рече Шеќеринска.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...