8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаЕстрадаНема забава без добра музика: Погледнете каде фолк дивата Елена Јовческа ќе...

Нема забава без добра музика: Погледнете каде фолк дивата Елена Јовческа ќе настапува за најлудата ноќ.

Нема забава без добра музика,тоа е докажано. Затоа еден од најлуксузните ресторани каде настапуваат најдобрите музички имиња на Балканот, ресторанот Еквилибриум ја избра најдобрата фолкерка во Македонија, а тоа Елена Јовческа.

Елена како врвен професионалец избра да остане во Македонија за најлудата ноќ, покрај големите понуди да настапи надвор од нашата земја.Фотографија на EQUILIBRIUM restaurant & coffee bar.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...