8.4 C
Ohrid
сабота, ноември 27, 2021
Почетна Македонија Две години етно ресторан „Дедо Димо“, две години успешен бизнис и врвна...

Две години етно ресторан „Дедо Димо“, две години успешен бизнис и врвна храна !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Две години етно ресторан „Дедо Димо“. На 27.12.2019 угостителскиот објект „Дедо Димо“ во селото Куратица одбележува уште една успешна година.

По тој повод ресторанот нуди 10% попуст на целокупното мени во текот на овој ден. Роденденот ќе се прослави со добра храна како и секогаш, но се разбира тука е и фолкерката Елена Јовческа да се погрижи и за добрата забава….Image may contain: 1 person, text

Инаку во изминатава година ресторанот го посетија многу туристи од регионот, земјава и странство. За своите впечатоци зборуваа на социјалните мрежи. Вкусната храна, традиционалните бабински рецепти , но и бројните форми на алтернативен туризам меѓу коит јавање магариња, сафари, прошетка во живописата природа се клучните фактори кои ги пленат гостите.

РЕКЛАМА

Кој не бил во село Куратица , топло ви препорачуваме.

Среќен роденден ресторан „Дедо Димо“. Ви посакуваме уште многу успешни години!!!