9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаДве години етно ресторан „Дедо Димо“, две години успешен бизнис и врвна...

Две години етно ресторан „Дедо Димо“, две години успешен бизнис и врвна храна !!

Две години етно ресторан „Дедо Димо“. На 27.12.2019 угостителскиот објект „Дедо Димо“ во селото Куратица одбележува уште една успешна година.

По тој повод ресторанот нуди 10% попуст на целокупното мени во текот на овој ден. Роденденот ќе се прослави со добра храна како и секогаш, но се разбира тука е и фолкерката Елена Јовческа да се погрижи и за добрата забава….Image may contain: 1 person, text

Инаку во изминатава година ресторанот го посетија многу туристи од регионот, земјава и странство. За своите впечатоци зборуваа на социјалните мрежи. Вкусната храна, традиционалните бабински рецепти , но и бројните форми на алтернативен туризам меѓу коит јавање магариња, сафари, прошетка во живописата природа се клучните фактори кои ги пленат гостите.

Кој не бил во село Куратица , топло ви препорачуваме.

Среќен роденден ресторан „Дедо Димо“. Ви посакуваме уште многу успешни години!!!

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...