9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаЕстрадаПознатиот фолкер има милиони, ама на својот роден брат НЕ сака да...

Познатиот фолкер има милиони, ама на својот роден брат НЕ сака да му помогне и приморан е да работи за 1200 денари.

И додека фолкерот Адил Максутовуќ не знае на што да ги потроши парите, неговиот помлад брат одвај врзува крај со крај.

Имено, како што пренесуваат медиумите Адил Максутовиќ не е во добри односи со својот брат Максут, и тоа заради пари.

Тој неколку пати од него побарал позајмица за да отвори кафуле, но Адил не сакал да му помогне. Заради тоа нивниот однос е на лабави нозе, и комуницираат само кога мораат.

Неговиот брат Максут веќе подолго време работи како шанкер во едно кафуле во белградската населба Борча. Тој работи за 1200 денари, а смените понекогаш траат и многу повеќе од осум часа. Секојдневно доаѓа на работа, вреден е и одговорен работник и го почитуваат сите во неговото опкружување, пишува Ало според изјава на извор кој го опиша нивниот однос.

Тој додава дека досега неколку пати му кажал на својот познат брат да започнат заеднички бизнис, но тој не сакал да му помогне.

Очигледно на Адил таквата идеја не му се допаднала..

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...