8.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаКако изгледа Тони Трајковски по вчерашниот напад

Како изгледа Тони Трајковски по вчерашниот напад

Поранешниот градоначалник на општина Гази Баба, не се појавил денес на судењето за “ТНТ”, бидејќи бил претепан поради кучиња.

Неговиот адвокат, Јовица Страшковски, поднел документ пред судот во кој се тврди дека Трајковски со повреди по главата и телото бил пренесен во болница.

Инцидентот е во билтенот на МВР и бил пријавен во полицијата.

“На 22.12.2019 околу 23,35 часот Т.Т. пријавил дека во Скопје на пешачка патека во близина на болница, по претходна вербална расправија со две лица, бил физички нападнат од нив. С е работи на расчистување на случајот”, соопштуваат од МВР.

Сопругата на екс-градоначалникот на Гази Баба за “360 степени” изјавила дека тој има повреди на главата, лицето и грбот и не може да зборува, но и дека треба да прими тетанус“.

Потсетуваме, ако случајот ТНТ не заврши до утре, тогаш ќе се врати од почеток, поради завршување на мандатот на една од поротничките.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...