9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаЕстрадаНе е заљубена, нема дечко а сака да роди син. Марија Шерифовиќ...

Не е заљубена, нема дечко а сака да роди син. Марија Шерифовиќ ги изненади своите фанови.

Познатата пејачка Марија Шерифовиќ во новата година влегува со најголема желба – да стане мајка. Таа ќе се обиде што поскоро да создаде семејство.
„Сериозно размислувам за родителството. Сметам дека тоа е најголем животен триумф. Морам да ви признаам дека на самата помисла на тоа се радувам! Сигурна сум дека во следните две години ќе се остварам како мајка“ – ја започна својата приказна познатата пејачка за новогодишната одлука, а потоа одговори и како планира да го направи тоа.

„Најлогично е моето дете јас да го донесам на овој свет. Само се надевам дека нема да биде пеач или пеачка (се смее). Што се однесува до мене, може да биде музичар, но никако не изведувач. Важно е да биде живо, здраво и паметно. Но сигурно подобро ќе се снајдам ако е син. Од друга страна, би било бескрајно интересно да имам девојче која би била мал бандит како мене. Ќе видиме што ќе се случи“ – изјави Марија за „Информер“ и додаде дена не е заљубена.

„Не сум заљубена. Не планирам да се заљубам. На кого му треба тоа?“ заклучи таа.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...