10.9 C
Ohrid
понеделник, октомври 18, 2021
Почетна Македонија ''Тамара гордост ми е што ќе пеам, во еден од најпознатите Геј...

”Тамара гордост ми е што ќе пеам, во еден од најпознатите Геј клубови во Лондон’.

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонската пeјaчка Тамара Тодевска на 10 јануари ќе пее на Еурофест во Лондон.

Настанот се одржува во локалот Royal Vauxhall Tavern, познат геј-клуб во Лондон. Royal Vauxhall Tavern се смета за најстарото геј збиралиште во Јужен Лондон.

Билетите ќе чинат седум британски фунти.

РЕКЛАМА

Многу славни ѕвезди настапувале во Royal Vauxhall Tavern, каде се одржуваат тематски забави, кабаре-програми и разни контроверзни уметнички шоу-претстави.