9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаТрагедија -Со ловечка пушка усмртено 15 годишно девојче од Блаце

Трагедија -Со ловечка пушка усмртено 15 годишно девојче од Блаце

Попладнево на подрачјето на општина Рашка во селото Жутице под неразјаснети околности 16-годишниот М.Ј. со ловечка пушка ја ранил и усмртил 15-годишната С.П. од Блаце.

Неофицијално до трагедијата дошло од немарност, а девојката починала на самото место. М.Ј. е уапсен.

Дежурните лекари од итната медицинска помош, за жал, иако стигнале брзо можеле само да констатираат смрт. Останатите детали како што пишуваат медиумите во соседството ќе бидат соопшстени дополнително, откако полицијата и правосудните органи ќе ги утврдат деталите на овој трагичен настан.

 

 

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...