17.4 C
Ohrid
понеделник, септември 20, 2021
Почетна Македонија „Министерот за одбрана“ ја избриша Северна – за него има само Македонија...

„Министерот за одбрана“ ја избриша Северна – за него има само Македонија (ФОТО)

Translate (Eng):[gtranslate]

Ракометниот голман Борко Ристовски на својот Инстаграм-профил објави фотографија
од хотелот во Словенија во кој е сместен националниот тим.
На фотографијата тој го пречкртал името Северна и напишал „никогаш Северна“.
„Резервирано за играчите на националниот тим на С. Македонија“, пишуваше на
ливчето во хотелот во Словенија пред Ристовски, кој фановите го нарекуваат „министер за одбрана“, ја пречкрта буквата Н.
Македонските ракометари се во Словенија, каде се подготвуваат за Европското
првенство, што стартува на 9 јануари, а се игра во три земји: Австрија, Шведска и
Норвешка.
Борко Ристовски е стратешки советник за спорт на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан
Мицкоски.

РЕКЛАМА
- Реклами -