11.9 C
Ohrid
понеделник, февруари 26, 2024
ПочетнаМакедонија„Министерот за одбрана“ ја избриша Северна – за него има само Македонија...

„Министерот за одбрана“ ја избриша Северна – за него има само Македонија (ФОТО)

Ракометниот голман Борко Ристовски на својот Инстаграм-профил објави фотографија
од хотелот во Словенија во кој е сместен националниот тим.
На фотографијата тој го пречкртал името Северна и напишал „никогаш Северна“.
„Резервирано за играчите на националниот тим на С. Македонија“, пишуваше на
ливчето во хотелот во Словенија пред Ристовски, кој фановите го нарекуваат „министер за одбрана“, ја пречкрта буквата Н.
Македонските ракометари се во Словенија, каде се подготвуваат за Европското
првенство, што стартува на 9 јануари, а се игра во три земји: Австрија, Шведска и
Норвешка.
Борко Ристовски е стратешки советник за спорт на лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан
Мицкоски.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Со самото вадење на органите и го спасиле животот: Нема вина кај лекарите за случајот со Веапоска покажува вешатчењето

Со вкрстено испрашување на вештакот, професор доктор Драге Дабески, кој на барање на обвинетите го изработи вештиот наод за отстранувањето на матка, јајник и...

Спречен шверц на апарати за игри на среќа на царинската испостава Гевгелија

Девет апарати за игри на среќа, како и 405 делови за одржување, се запленети откако увозник се обидел да ги прошверцува помеѓу пријавена стока...

Б.Н. од Македонски Брод го освои Супер милионер џекпотот вреден фантастични 20.555.130 милиони денари

Б.Н. од Македонски Брод е играчот кој фантастични 20.555.130 денари. Тој е среќниот сопственик на вториот СУПЕР МИЛИОНЕР на Видеолотарија Касинос Австрија, оваа година. Македонски...

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар

На денешен ден, 26 февруари во 1948 година, е роден Ѓорѓи Колозов, последниот македонски цар и Господ – еден од најпознатите и најдобрите македонски...