23.3 C
Ohrid
четврток, јули 29, 2021
Почетна Македонија Државата ќе додели финансиска помош за семејствата во Шутка кои настрадаа од...

Државата ќе додели финансиска помош за семејствата во Шутка кои настрадаа од пожарот

Translate (Eng):[gtranslate]

Владата на денешната седница го задолжи Министерството за труд и социјална политика да додели финансиска и друга помош за семејствата чии домови беа уништени од пожарот во Шуто Оризари на 10 јануари.

На седницата им е препорачано на Генералниот секретаријат на Владата и на Министерството за труд да ги разгледаат можностите за обезбедување живеалишта за опожарените семејства.

РЕКЛАМА
- Реклами -