9.5 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаДа не добиевме номинација за оскар Атиџе и денес ќе беше без...

Да не добиевме номинација за оскар Атиџе и денес ќе беше без струја: Првпат по повеќе од 60 години, Атиџе ќе има струја во куќата каде што го поминала животот

Градоначалникот на Лозово се видел со Атиџе и на 12ти Март, шо не и понуди тогаш  вработување и санирање на кровот, и Атиџе да живее како секој нормален граѓанин, да има струја, вода а не цел живот да го поминува со ламба во нејзината трошна куќа. Или убаво дојде момент кога цела јавност и медиуми се заинтересирани за Атиџе па некому му текна да се гледаат на врвот?, прашува едно од највлијателното лице на социјалните мрежи под псевдонимот Ина Многуфина.

-Не треба да си многу бистар да сфатиш дека на Атиџе треба да и се даде или пензија или субвенција за да остане во природа и да го работи тоа што го сака, а не за сопствен ПР на општината да ја пикаат да работи у општина при тие скандали кои ниеден ПР не ги пере каде истиов овој градоначалник по дисциплински казнуваше жени, па излагаа сиротки плачеа по ТВ за на крај Апелација да одлучи дека неосновано ја избркал таа што е бремена и му ја врати на работа, пишува Ина Многуфина и додава:

„Со другата жена не знаеме што се деси дали се договорија каде да ги мие шољите пошо и за тоа имала дисциплинска. И сега Атиџе у таа средина ќе ја пикнат, со колеги кои не им прават муабет на тие што не се сакаат со градоначалникот според кажувањата на жртвите на мобинг. А шо ќе прави Атиџе у општина? Она и претходно имаше и трошна куќа и немаше работа, ама сега Оскар е у прашање чекај да удриме еден ПР. Инаку, од местото каде ќе живее Атиџе до Општина Лозово е 1:54 минути пешки според гугл мапс, тоа се 4 часа во денот одење и враќање од работа. Убаво е што ќе и помогнат, сакам да и ја средат куќата и све тоа, но дали е ова со вработувањево правиот начин за да добие пари жената или треба некое друго примање да има не сум сигурна баш…“.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Свирепо убиство вечерва во центарот на Прилеп – Младо момче избодено до смрт!

Свирепо убиство се случило вечерва во строгиот центар на Прилеп. Имено, како што дознава Маркукуле, група на млади луѓе најпрво физички нападнале, а потоа и...

Со една минимална плата порано можело да се купат 170 четвртини бурек, а денес 270 четвртини и тоа добар бурек

Јас сум економист и можам да зборувам за економија, бурек економија во современата наука не постои. И ако сакате во бурек да пресметате во...

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“

Лазаров се огласи откако беше изоставен од „Златна бубамара“: Во државава сѐ функционира на „на ти го – дај ми го“ Насмејте се, ќе се...

Браво Македонијо- Собрани потребните 100.000 евра за Лео!!!

Драги наши, Собраните средства од хуманата лицитација заедно со златната бубамара, денес беа предадени на тетката на Лео. Господинот Кирче Митрески беше категоричен и не...