15 C
Ohrid
среда, септември 23, 2020
Почетна Македонија Koрона вирусот се поблиску до Македонија: Прв случај во Хрватска

Koрона вирусот се поблиску до Македонија: Прв случај во Хрватска

Translate (Eng):[gtranslate]

Првите заразени од Корона вирусот почнаа да се појавуваат и на Балканот. Четворица Хрвати кои претстојувале во кинскиот град Вухан го носат овој вирус, потврдило хрватското министерство за здравство.

Поради тоа надлежните предупредуваат да не се патува во заразените региони а ќе се засилат контролите на граничните премини и на аеродромите.

republika

РЕКЛАМА
- Реклами -