8.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаЕстрадаВо чест на Тоше: Лозано ги разгали фановите со емотивна изведба

Во чест на Тоше: Лозано ги разгали фановите со емотивна изведба

25 ти јануари – роденденот на никогаш прежалениот Тоше Проески. Родното Крушево и цела Македонија се сеќава на него.

Во негова чест организирани се повеќе манифестации на различни локации. Достоинствено, со повеќе настани, со почит пред гробното место на Гумење, со роденденска торта и многу емоции, Крушево и фановите од земјава и странство денеска го одбележаа овој голем и значаен ден.

Освен неговите фанови, многу македонски имиња од музичката сцена, му оддадоа чест со “cover“ на некоја негова песна. Еден од нив е и Влатко Лозаноски, кој ја испеа познатата “Го лажам секој нов рефрен“, со што предизвика измешани емоции.

 

#GoLazamSekojNovRefren

#GoLazamSekojNovRefren #Tose 🎶

Gepostet von Lozano – Vlatko Lozanoski am Samstag, 25. Januar 2020

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава

Расчистено убиството во Прилеп, приведени две лица, поднесена кривична пријава Денеска (01.03.2024) во 04.00 часот во с. Сенокос, општина Долнени, полициски службеници од ОВР Прилеп...