15.6 C
Ohrid
недела, април 14, 2024
ПочетнаМакедонијаНема зима со ваков капут: Фатиме Фетаи блесна со капут од 72.000...

Нема зима со ваков капут: Фатиме Фетаи блесна со капут од 72.000 денари..

Модните трендови и она што е актуелно во светот барем денес можеме да го заклучиме лесно по објавите на инфлуенсерките на социјалните мрежи.

Познатите дами веќе неколку сезони го обожаваат капутот кој на социјалните мрежи го означуваат како #teddy. Во прашање е модел кој е мек и топол, а во кој ќе изгледаме како вистински мечиња. Тие се удобни за носење, топли, меки и можат многу лесно да се комбинираат со различна гардероба.

Неодоливите „teddy bear“ капути пред неколку години ги прослави брендот „Max Mara“, а нивните модели и денес се популарни. Во тоа можевме да се увериме и неодамна кога на социјалните мрежи на профилот на „Скопје сити мол“ беше објавен еден нивен модел. Фотографијата веднаш стана вирална во цела Македонија, посебно заради превисоката цена, поради што и многумина се шегуваа.

извор:гламур

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Силјановска Давкова: Химната ни е запишана во генетскиот код

Морам да кажам, Бутел го прави горд Дејан Ѓеоргиевски. Ете ја едноставната формула за гордост: Кога сте вицешампион на Олимпијада, а доаѓате од една...

Скопје блеска во новогодишен амбиент среде април

Четири и пол месеци по дочекот на Новата Година, во Скопје се уште владее новогодишна еуфорија. Причина за тоа се украсите кои се уште...

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ

Поранешниот директор на финансиска полиција Арафат Муареми од СДСМ премина во ДУИ. Оваа вест тој ја потврди на својот Фејсбук профил. „Почитувани семејства, пријатели, колеги и...

Изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски

Синоќа имав чест да присуствувам на изложба посветена на вонвременскиот охридски уметник Вангел Наумовски. Изложбата беше организирана од ЛК „Лихнидос“, а на неа присуствуваа...