21 C
Ohrid
понеделник, мај 17, 2021
Почетна Македонија Сепак ќе има снег: Од утревечер намалување на температурите..

Сепак ќе има снег: Од утревечер намалување на температурите..

Translate (Eng):[gtranslate]

Значителна промена на времето со врнежи од дожд, кои утревечер во северните делови на повеќе места ќе преминуваат во снег, најавија од Управата за хидрометеоролошки работи.

Ќе почне да дува засилен северен ветер кој ќе услови значително опаѓање на температурата, па во среда врнежи од снег ќе има во поголем дел од земјава.

На планините, особено на запад снежната покривка ќе се зголеми за околу 20 см, а помала снежна покривка се очекува да се формира и во поголемиот дел од земјава.

РЕКЛАМА

Од четврток ќе преовладува променливо облачно, ветровито и студено време…

- Реклами -