6.9 C
Ohrid
петок, март 1, 2024
ПочетнаМакедонијаБоки 13 дозна дека е болен од рак, па почна да ја...

Боки 13 дозна дека е болен од рак, па почна да ја колне обвинителката Рускоска, Господ да ти врати со полошо….

Судењето за Рекет почна со мал инцидент откако Бојан Јовановски влезе во вербален дуел со обвинителката Вилма Рускоска.

Уште ме гледаш, поради тебе добив карцином, Господ ќе ти врати.Што ќе ми направите? Ги праша Боки 13 обезбедувачите откако почна да дофрла кон обвинителката Рускоска. “Имам малигнитет а ме држите во притвор”.

Адвокатот Петкова Катерина побара одложување на рочиштето поради болки.

Имам малигнитет, откриени при гастроскопија не прифаќам итната помош да ми даде дијазепами. Подобро ќе седам со болки, рече Боки.

Тој утрово бил прегледан од затворскиот лекар кој му измерил притисок, но чуствувал органски болки.

Мојата здравствена состојба не е добра, имам рак на желудник на 33 години поради прогресија на болеста во притвор, рече Боки откако вчера добил нова дијагноза по извршената гастроскопија.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Скопјанец не пријавил дека е почината мајка му, па девет години ја земал инвалидската пензија !!!

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал поднесе кривична пријава против Н.Љ.(60) од Скопје поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело...

Џафери очекува автопатот Гостивар-Кичево да биде готов во 2027 година

Техничкиот премиер Талат Џафери придружуван од министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски и директорот на ЈП за државни патишта Ејуп Рустеми, изврши увид...

Мерко доби обвинение за набавка на возило вредно 67.000 евра – обвинителството откри детали

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција, поднесе обвинение против градоначалникот на Струга, Рамиз Мерко во врска со набавката на луксузниот...

Врз буре со кисела зелка пронајдена е Шер за која се нудеа 2.500 евра: Птицата поминала вистинско патешествие!

Пронајден е папагалот Шер, кој пред пет дена се изгуби во Скопје, а чии сопственици нудеа награда од 2.500 евра за пронаоѓачот. Како што...