23.9 C
Ohrid
вторник, септември 21, 2021
Почетна Естрада Дали постои погрешна љубов?- Одговорот ќе го пронајдете во новата карантинска песна...

Дали постои погрешна љубов?- Одговорот ќе го пронајдете во новата карантинска песна на Елена Јовческа..

Translate (Eng):[gtranslate]

И токму така кога сите помисливме дека нашата Елена не заборави во овие тешки денови на самоизолација, таа не изненади со една прекрасна музичка нумера.  Елена во услови на изолација, успеа да создаде ново музичко дело, а за реализација на нејзината замисла ги повика најдобрите музичари од Македонија.

Елена ја промовираше најновата песна “Грешна љубов”, која што нема да остави никого рамнодушен, бидејќи станува збор за доста емотивна песна која што таа и нејзиниот бенд ја изведуваат со многу емоции кои ги пренесуваат на гледачите. Јовческа истакна дека е среќна што конечно се исполни нејзиниот сон, да ја промовира нејзината најнова песна, напишана со многу љубов.

-Оваа песна за да ја напишеш треба и така да се чувствуваш. Јас мислам дека сите ние на некој начин сме имале ГРЕШНА ЉУБОВ, а во нив спаѓам и јас. Вложив многу труд, трпение и љубов во оваа песна. Им Благодарам од срце на сите мои колеги кои се навистина големи професионалци и својата задача ја завршија одлично. Песната е мое комплетно авторско дело и се надевам дека во неа ќе е пронајдат сите кои ќе ја слушнат.-изјави Јовческа, а наскоро кога ќе заврши и ова лудило по име Ковид-19 ќе се круниса оваа песна со спот, кој веќе е во преговори со ИН ТВ.

РЕКЛАМА

Бендот кој што Елена го одбра за реализација на овој проект го сочинуваат :

Илија Филиповски-виолина, Маја Михајловска-чело, Никола Стојановски-гитара, Дарко Аврамовски-тапани, Марјан Ртоски-клавијатура. Придружен вокал е талентираната Марија Митровска, за која што Јовческа вели дека ја следи блескава музичка кариера.

Во продолжение погледнете го видеото и уживајте во нивната изведба !

- Реклами -