19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаВенко Филипче: Нема повеќе криење, од сега јавно ќе се објавуваат имињата...

Венко Филипче: Нема повеќе криење, од сега јавно ќе се објавуваат имињата на луѓето кои не ги примаат решенијата за изолација.

Министерот Филипче образложувајки дека здравстените инспектори имаат сериозно проблеми со лица кои не даваат точни податоци или телефони каде да им биде врачено решението за одење во изолација како лица кои биле во контакт со заразено лице од корона вирусот и можно е истите да се заразиле но сеуште не развиле симптоми.

„Нивните имиња ќе мораме јавно да ги соопштуваме, најверојатно на веб страната на министерството за здравство. Мораме тоа да го направиме бидејки тие лица не се однесуваат совесно, се кријат и не ги примаат решенијата“,рече министерот Филипче.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...