16.9 C
Ohrid
сабота, јуни 19, 2021
Почетна Македонија Мизерија во Прилеп - На дечињата им ја украле лизгалката во...

Мизерија во Прилеп – На дечињата им ја украле лизгалката во паркот

Translate (Eng):[gtranslate]

“Од паркот на ул ,,2 -ри Август,, во населбата Рид, е украдена детската лизгалка. Досега сме имале различни кражби на јавни добра, но да украдеш детски реквизит кој им служи на најмладите за игра и забава е повеќе од вандализам. До МВР Битола, Полициска станица Прилеп, поднесена е пријава за непознат сторител”, информираат од ЈКП Комуналец Прилеп. Известува прилепски Комуналец

РЕКЛАМА
- Реклами -