16.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Естрада Цеца повторно се тестираше за корона вирус, вториот тест покажал дека е...

Цеца повторно се тестираше за корона вирус, вториот тест покажал дека е негативна

Translate (Eng):[gtranslate]

Фолк-ѕвездата Светлана Цеца Ражнатовиќ повторно се тестираше за корона вирус, а новиот тест покажа дека таа е негативна.

Како што пишуваат српските медиуми, Цеца во понеделникот на 15 јуни, по совет на докторите направи контролен ПЦР тест. Наредното утро пристигнаа резултатите дека таа е негативна на Ковид 19.

Да се потсетиме. На 10 јуни на Цеца и беше направен серолошки тест, на кој покажа дека е негативна. Меѓутоа, потоа било одлучено сепак да се тестира со ПЦР тест, кој сепак покажа дека таа е позитивна на вирусот.

РЕКЛАМА
- Реклами -