11.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Естрада Џими од групата ''Молика'' од денес Свекор.

Џими од групата ”Молика” од денес Свекор.

Translate (Eng):[gtranslate]

Џими Мицевски од познатата група Молика од денеска има нова титула – свекор. Убавата вест ја сподели токму неговиот син Марио, кој ја побарал раката на својата сакана Тина. Романтичниот момент се случил во Охрид, и тоа во манастирскиот комплекс Свети Наум.

„Со среќа и за век да ви биде и многу внучиња да си гледаме“, напиша музичарот на Фејсбук, а честитите и благословите веднаш почнаа да пристигаат.

Инаку, Џими не само што му е татко на идниот младоженец и свекор на Тина, тој им е и менаџер во групата „Молика јуниор“ чиј фронтмен е токму Марио, а Тина е вокалот.

РЕКЛАМА

Марио е син на Џими од првиот брак, кој инаку долги години е во брак со колешката Анета.

❤️💍

Posted by Mario Micevski on Среда, 12 август 2020

- Реклами -