30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Кривична за организаторот на концерот од Петар Грашо, продал карти три пати...

Кривична за организаторот на концерот од Петар Грашо, продал карти три пати повеќе од дозволеното.

Translate (Eng):[gtranslate]

Продале три пати повеќе билети од дозволеното, но упорно тврдат дека не ги прекршиле протоколите за концертот.

Петар Грашо на Хераклеа го слушаа над 2.000 луѓе, а според новите правла на тој простор требало да има само 600.

Од продукцијата Прагма за ТВ 24 изјавиле дека имаат и записник од Државниот пазарен инспекторат дека се било според правилата. Сепак од Инспекторатот велат дека во времето на контролата се било добро, но дека кога инспекторите заминале, се собрале и други луѓе кои имале билети и се создала гужва.

РЕКЛАМА

Инспекцијата најавува казни за организаторите. Вчера и министерот Венко Филипче побара одговорност за тој настан.

- Реклами -