9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаКривична за организаторот на концерот од Петар Грашо, продал карти три пати...

Кривична за организаторот на концерот од Петар Грашо, продал карти три пати повеќе од дозволеното.

Продале три пати повеќе билети од дозволеното, но упорно тврдат дека не ги прекршиле протоколите за концертот.

Петар Грашо на Хераклеа го слушаа над 2.000 луѓе, а според новите правла на тој простор требало да има само 600.

Од продукцијата Прагма за ТВ 24 изјавиле дека имаат и записник од Државниот пазарен инспекторат дека се било според правилата. Сепак од Инспекторатот велат дека во времето на контролата се било добро, но дека кога инспекторите заминале, се собрале и други луѓе кои имале билети и се создала гужва.

Инспекцијата најавува казни за организаторите. Вчера и министерот Венко Филипче побара одговорност за тој настан.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...