24.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Традиционална крводарителска акција по повод празникот Успение на Пресвета Богородица

Традиционална крводарителска акција по повод празникот Успение на Пресвета Богородица

Translate (Eng):[gtranslate]

По повод празникот Успение на Пресвета Богородица, во Домот на АРМ во Скопје ќе се одржи традиционална крводарителска акција, која оваа година ќе се одржи по одобрени протоколи, за заштита од Ковид-19.

Заинтересираните граѓани ќе имаат можност од 09 до 17 часот да учествуваат во ова традиционална крводарителска акција.

Согласно протоколите, задолжително е носење на заштитна маска.

РЕКЛАМА
- Реклами -