9.5 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаМакедонијаАлександар Фифка: „Маму вам ј*бем х@хштаплерску“: Банана држава, додека мојата дискотека е...

Александар Фифка: „Маму вам ј*бем х@хштаплерску“: Банана држава, додека мојата дискотека е затворена другите работат

Александар Фифка, сопственик на дискотеката „Идустриал“ во Струмица реагира на двојните аршини кои се применуваат во овој град во однос на спроведувањето на мерките и протоколите за работа поради корона кризата.

-Како сопственик на дискотека Индустриал пријавувам како ние не работиме а одредени не законски објекти работат, се придржуваме на законите а тие не, и кој кур е вашата институција што не покренува никаква иницијатива за пандемијата и курово здравје или работете за сите еднакво или ебете се сите кои ја претставувате нашата држава а зимате плата од нас сите информации ќе ги објавам јавно ако не се превземе ништо, ве предупредувам преку правен субјект ќе покренам тужби поединечно кон сите вработени во ДПИ, на регион Струмица поради не превзимање мерки, и искрено кој ве еба институција како ДПИ поради поединци доаѓате на критики вулгарни затоа што сте партиски пиони и кодоши за ебена плата од 300€ Ебете се институции кои работете на ист начин под контрола на поединци КОЈ ВЕ ЕБА! Ебајте се сите административци на функции кои лижете газ знаејќи дека жртвата е во право а вие ќутите, И искрено ебајте се сите матер вам јебем ретардирани контролори на пандемијата! Ретардирана машинерија! Со исклучок на поединци кои знаат што прават! Може само да ме убиете ама правдата полека ќе излезе на површина! Матер вам јебем хоштаплери! Инспектори за бифтек продадени!

Поздрав Александар Фифка и стојам зад секоја буква напишана во статусот искрено кој ве еба! Први затворивме да ви се мочам во законот со регистрирање на подружница ,,кафе бар” нашле дупка во законот бре мајката од конобар до наваѓач во дупка во законот и од шверцер до газда, ама нели за некој мајка за некој маќеа! Епа сега јавно пишувам школство нема а забава има! Да ви се мочам у законите и протоколите останаа преку 30.000 народ без егзистенција! Банана држава! Треба промени другари а не така!
Ебете се! Поздрав!

Ова го пишувам нели деморкатска држава! Да си каже секој јавно! Епа јавно кажувам или средете ги битангите поединци или на народот му е преку кур од таквите како објектот кај мавровка и пичке материне! Само може да ме убиете од утре не ќутам! Кредитите сам ги враќам а не фотелјата која треба мене да ми служи ама за жал е обратно! Се извинувам за поединци! Не се сите исти! Ама пак ќе кажам битанги со 4то одд да се пред законот не дозволувам!

Се извинувам искрено за поефинци кои знаат што прават и се на страната на правдата!
А искрено за другите битанги кој ве еба!

Или ќе не биде или не! Јас како млад работодавец го имам правото да јадам лајна! За неправдини! Се гледаме за скоро битанги! Хоштаплери! Пак ќе кажам освен да ме убиете друго не можете маму вам јебем хоштаплерска!, напиша Фифка на својот фејсбук профил.

 

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...