19.4 C
Ohrid
четврток, јуни 13, 2024
ПочетнаМакедонијаИзникна скулптура гол маж во центарот на Скопје, никој не знае...

Изникна скулптура гол маж во центарот на Скопје, никој не знае кој ја поставил

Гол маж го гушка семафорот на крстосницата на улиците „Илинденска“ и „Ленинова“ и ги вади од памет скопјани.

Всушност, станува збор за скулптура, која од далеку изгледа како вистински човек и која предизвика бројни реакции на социјалните мрежи. Скулптурата е намчкана со боја, а човекот во раката држи кеса.

Засега не се знае кој ја поставил скулптурата, а тоа не го направиле градските ниту општинсите власти, ниту каква порака сакал да пренесе тој што ја поставил.

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Апел на социјалните мрежи за исчезнато младо момче од Битола

На социјалните мрежи се шири апел за младо исчезнато момче во Битола. -Исчезнато е лицето Стефан Ангеловски од населба. Г. Оризари, висок 190см. тежок околу...

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња

Преку проектот „За сите деца“, Општина Охрид за прв пат организира богата културно-забавна програма посветена на најмладите охриѓанчиња и најмладите гости кои летуваат во...

Маж и жена фатени при грабеж на црква во Радовиш

На 10.06.2024 во 13.30 часот во Радовиш, полициски службеници од Одделението за внатрешни работи Радовиш ги лишиле од слобода С.Р.(37) од Република Хрватска и...

Отровна змија касна турист во Охрид- Во болницата немало противотров

Турист од Холандија бил каснат од отровна змија во Охрид, но поради недостиг на серум во охридската болница, бил транспортиран со санитетско возило до...