30.9 C
Ohrid
недела, август 1, 2021
Почетна Македонија Изникна скулптура гол маж во центарот на Скопје, никој не знае...

Изникна скулптура гол маж во центарот на Скопје, никој не знае кој ја поставил

Translate (Eng):[gtranslate]

Гол маж го гушка семафорот на крстосницата на улиците „Илинденска“ и „Ленинова“ и ги вади од памет скопјани.

Всушност, станува збор за скулптура, која од далеку изгледа како вистински човек и која предизвика бројни реакции на социјалните мрежи. Скулптурата е намчкана со боја, а човекот во раката држи кеса.

Засега не се знае кој ја поставил скулптурата, а тоа не го направиле градските ниту општинсите власти, ниту каква порака сакал да пренесе тој што ја поставил.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -