19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаМакедонка се пофали дека троши по 5.000 евра само за облека, а...

Македонка се пофали дека троши по 5.000 евра само за облека, а не работи ништо…

Најпознатата Македонка во Австралија, Маргарита Томовска (29), попозната како Мерцедес Мама, ги збуни своите пријатели на социјалните мрежи кога откри дека не е вработена и дека не заработува. За неа пишуваше и британскиот „The Sun“, а во центарот на вниманието се најде откако полицијата ја бркаше за брзо возење и тоа со нејзината тригодишна ќерка на задното седиште.

 

View this post on Instagram

 

My kinda cardio 💸🛍🛒

A post shared by ♕ MARGARITA ♕ (@margaritatomovska) on

Но она што најмногу ги збуни нејзините пријатели е тоа што Томовска речиси секојдневно на профилот на социјалните мрежи објавува фотографии на кои го прикажува својот живот на висока нога. Имено, оваа Мерцедес мама постојано се фали со своите скапоцени автомобили и дизајнерски парчиња облека, па сега многумина се прашуваат од каде и пари за сето тоа и како може да си дозволи таков живот ако не заработува. Кога ја прашаа за тоа колку пари има, таа им покажа банкарска сметка од околу 40 милиони денари.

 

Таа неодамна за странские медиуми призна и дека неделно троши околу 300.000 денари и дека сето тоа го финансира нејзиното момче, но нагласи дека тој не е нејзиниот „sugar daddy“ како што многумина мислат.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...