21.9 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Започна рушењето на дивоградбата пред Мавровка

Започна рушењето на дивоградбата пред Мавровка

Translate (Eng):[gtranslate]

Во тек е рушење на дивоградбата пред Мавровка. Тешка механизација пред објектот веќе е во работна офанзива и ги зададе првите удари на темелите на овој објект.

Надлежните органи долго време бараа кој го изградил и пуштаа тендер за рушење на објектот, а такво нешто се случува денеска.

Претходно на ова место беше кафулето „Фонтана“ кое изгоре до темел пред неколку месеци.

РЕКЛАМА

 

 

- Реклами -