19.9 C
Ohrid
среда, мај 29, 2024
ПочетнаМакедонијаЗапочна рушењето на дивоградбата пред Мавровка

Започна рушењето на дивоградбата пред Мавровка

Во тек е рушење на дивоградбата пред Мавровка. Тешка механизација пред објектот веќе е во работна офанзива и ги зададе првите удари на темелите на овој објект.

Надлежните органи долго време бараа кој го изградил и пуштаа тендер за рушење на објектот, а такво нешто се случува денеска.

Претходно на ова место беше кафулето „Фонтана“ кое изгоре до темел пред неколку месеци.

 

 

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Дамјан Марковски од Скопје тргна пеш на поклонение до Манастирот Острог

Во чест на Св. Василие Острошки, Дамјан Марковски го започна својот предизвик и тргна пеш од Скопје до Острог. Оваа иницијатива ја објави фондацијата „Марко...

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права

Вработените жени во Македонија да имаат два дена менструално отстуство е еден од предлозите за законски измени на Здружението Новинари за човекови права, кое...

Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско

zoom вести македонија ВЕСТИМАКЕДОНИЈАНАСЛОВНА Шокаровски: Не е точно дека е зголемена смртноста откако сум назначен за директор, моето разрешување е незаконско May 29, 2024 во 11:46 Моето разрешување...

Битолчанец силувал лице со трајно душевно заболување, чинот го снимал и го пренесувал во живо на Youtube

Основното јавно обвинителство Битола донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 23-годишник осомничен за кривично дело – Полова злоупотреба на немоќно лице од член...