22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаБраво Охриѓани- За само три часа на хуманитарната забава за Тачо Целески,...

Браво Охриѓани- За само три часа на хуманитарната забава за Тачо Целески, собрани беа 381.124,00 денари

Во четвртокот, на 3-ти септември се одржа  се одржи хуманитарна забава за помош на охриѓанецот Трајан Целески- Тачо.

-Хуманитарната забавабеше за помош на нашиот другар, сограѓанин, роднина Трајан Целески- Тачо на кој му е потребна финансиска помош за повторно да ја победи болеста. За забавата, која ќе се одржа на игралиштето „Стобекс“,  се погрижат Бенд Броз и DJ Јован. Влезниците се продаваа по цена од 100 денари. Интересот беше толку голем на Охриѓани кои сакаа да помогнат кој само за три часа се собраа 381.124,00 денари, со ова уште еднаш се докажа дека Охриѓани знаат да си помагаат кога е најпотребно.

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...