23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Браво Охриѓани- За само три часа на хуманитарната забава за Тачо Целески,...

Браво Охриѓани- За само три часа на хуманитарната забава за Тачо Целески, собрани беа 381.124,00 денари

Translate (Eng):[gtranslate]

Во четвртокот, на 3-ти септември се одржа  се одржи хуманитарна забава за помош на охриѓанецот Трајан Целески- Тачо.

-Хуманитарната забавабеше за помош на нашиот другар, сограѓанин, роднина Трајан Целески- Тачо на кој му е потребна финансиска помош за повторно да ја победи болеста. За забавата, која ќе се одржа на игралиштето „Стобекс“,  се погрижат Бенд Броз и DJ Јован. Влезниците се продаваа по цена од 100 денари. Интересот беше толку голем на Охриѓани кои сакаа да помогнат кој само за три часа се собраа 381.124,00 денари, со ова уште еднаш се докажа дека Охриѓани знаат да си помагаат кога е најпотребно.

РЕКЛАМА
- Реклами -