23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Апасиев со фотографија од кама и револвер, упати порака: На сите ви...

Апасиев со фотографија од кама и револвер, упати порака: На сите ви иде крајот !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Апасиев моментално е еден од најактуелните пратеници во нашата држава и надеж за многу граѓани.

Димитар Апасиев досега во неколку наврати ја има размрдaно јавноста со своите говори или стaтуси на социјалните мрежи.

Апасиев оваа фотографија ја објави лани во Октомври 2019 со натпис:

РЕКЛАМА

„На сите ви идет КРАЈОТ, еб*му круната“ <3 #ЛевотоКрилоНаОрганизацијата. Денеска Апасиев додаде опис Република МАКЕДОНИЈА erga omnes ✌️ #ДенНаНезависноста. Најверојатно пораката беше упатена до тие од власта кои не го користеа зборот Македонија туку нашата држава и татковина во нивните говори.

- Реклами -