19.9 C
Ohrid
сабота, мај 25, 2024
ПочетнаМакедонијаАпасиев со фотографија од кама и револвер, упати порака: На сите ви...

Апасиев со фотографија од кама и револвер, упати порака: На сите ви иде крајот !!

Апасиев моментално е еден од најактуелните пратеници во нашата држава и надеж за многу граѓани.

Димитар Апасиев досега во неколку наврати ја има размрдaно јавноста со своите говори или стaтуси на социјалните мрежи.

Апасиев оваа фотографија ја објави лани во Октомври 2019 со натпис:

„На сите ви идет КРАЈОТ, еб*му круната“ <3 #ЛевотоКрилоНаОрганизацијата. Денеска Апасиев додаде опис Република МАКЕДОНИЈА erga omnes ✌️ #ДенНаНезависноста. Најверојатно пораката беше упатена до тие од власта кои не го користеа зборот Македонија туку нашата држава и татковина во нивните говори.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Вучиќ: Ме погоди тоа што Северна Македонија гласаше за резолуцијата за Сребреница

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, синоќа во Белград изјави дека е погоден од гласањето на резолуцијата за Сребреница од Северна Македонија во Генералното собрание...

82-годишен дедо истепал 66-годишен Скопјанец.

На 23.05.2024 во 13.00 часот во СВР Скопје, А.Ј.(66) од Скопје пријавил дека околу 12.00 часот во неговиот двор, на подрачјето на Гази Баба,...

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип

Матурант ја предизвикал ноќната сообраќајка во Штип Матурант ја предизвикал сообраќајната несреќа што синоќа по полноќ се случи на ул. „Гоце Делчев“ на влезот од...

Велосипедистите в недела ќе возат во чест на Васил Јанкула-Нашиот Преспански херој !!!

Оваа недела со почеток од 9 часот велосипедистите од цела Македонија ќе возат околу Охридско езеро во чест и сеќавање на Васил Јанкула познат...