12.9 C
Ohrid
среда, септември 22, 2021
Почетна Естрада ''Мајка овде немам ја мој живот е Швицарска'' Нова песна на Слаткаристика...

”Мајка овде немам ја мој живот е Швицарска” Нова песна на Слаткаристика и 2 Бона.

Translate (Eng):[gtranslate]

Македонската хип-хоп, треп и РНБ група „2бона“ заедно со нивниот несуден ментор Марко Маринковиќ – Слаткаристика пред неколку дена ја издадоа песната „Главо луда“ за музичката продукција „Two louder“.
На почетокот на песната, членовите на популарниот бенд, Марио Јелиќ – Кун и Антонио Стојановски – Тонито, вметнаа еден дел од песната „Главо луда“, изведена во оригинал од легендарниот Здравко Чолиќ.

Слушнете како звучи новата песна на скопските трап/хип-хопери кои заедно со Слаткаристика се автори на музиката и стиховите, додека видеото за „Главо луда“ го реализирал Дарко Манасиевски – Желе:

РЕКЛАМА
- Реклами -