16.7 C
Ohrid
вторник, септември 28, 2021
Почетна Македонија Љубе Бошковски позитивен на Ковид19: Се лечел со правење Ајвар и Туршија...

Љубе Бошковски позитивен на Ковид19: Се лечел со правење Ајвар и Туршија !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Поранешниот министер за внатрешни работи и претседател на Обединети за Македонија, Љубе Бошковски е заразен со коронавирусот и деновите ги поминува во карантин во Челопек, тетовско, пренесува ммс.мк.

Тој изјавил дека има лесни симптоми, но заради здравјето на неговите блиски ќе биде изолиран додека не добие негативен тест.

– Немам температира, не кашлам, за среќа вкусот го чувствувам, па си имам апетит, но кога ставив парфем, не го чувствував мирисот. А бидејки морам да бидам изолиран, а знам како е, нели „само“ 11 години бев изолиран, на блиските во Челопек, кои ми носат храна, им реков да ми купат пиперки и патлиџан, барем да направам зимница. Овие денови направив околу 40 тегли ајвар, вчера испеков пиперки за лутеница и до вечер ќе биде готова, вели Бошковски за ммс.мк.

РЕКЛАМА
- Реклами -