16.9 C
Ohrid
понеделник, мај 20, 2024
ПочетнаМакедонијаДоктор-Беќаровски: Македонија до 11-октомври може да прогласи крај на пандемијата, потребни се...

Доктор-Беќаровски: Македонија до 11-октомври може да прогласи крај на пандемијата, потребни се само овие работи..

Ако од денес до 10 октомври СИТЕ, ама баш сите до еден, се придржуваме на 3 толку прости правила (2 метри, маска, миење раце) на 11 октомври може да прогласиме победа над КОВИД-19.
Ако и понатаму сме НЕОДГОВОРНИ, на 11 октомври ќе го славиме почетокот на борбата против фашизмот, но и дефинитивниот ПОРАЗ од невидливиот непријател.
#11ОктомвриДенНаОдлука

Ако од денес до 10 октомври СИТЕ, ама баш сите до еден, се придржуваме на 3 толку прости правила (2 метри, маска, миење…

Posted by Bekjarovski Niko on Петок, 25 септември 2020

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...