22.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Фатени тројцата малолетници кои нападнаа жена на сред улица во Скопје !!!

Фатени тројцата малолетници кои нападнаа жена на сред улица во Скопје !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Полицијата успеала да открие и да приведе тројца малолетници поради сомнение дека се сторители на кривично дело „тешка кражба на дрзок начин“.

–На 22 септември, во периодот од 10.30 до 11.00 часот на автобуска постојка на улицата 11 Октомври во Скопје, Ј.П(67) од Кратово пријавила дека со употреба на сила од вратот и биле одземени две златни ланчиња. По преземени мерки од страна на полициски службеници сторителите биле пронајдени и од нив биле одземени ланчињат, се наведува во информацијата на МВР.

По целосно документирање на случајот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава

РЕКЛАМА
- Реклами -