15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Сообраќајка кај Железничка: Камион кој превезувал стакла направил огромна штета. (Фото)

Сообраќајка кај Железничка: Камион кој превезувал стакла направил огромна штета. (Фото)

Translate (Eng):[gtranslate]

На улицата „Никола Карев“ кај Железничката станица во Скопје сообраќајот беше во прекин поради сообраќајка во која од камион кој превезувал стакла, товарот завршил искршен на коловозот.Нема достапен опис

Нема информации за евентуални повредени во сообраќајката, но причинета е материјална штета. Веројатно при нагло кочење од камионот паднале стакла за кои допрва полицијата треба да утврди дали биле соодветно прицврстени.Нема достапен опис

РЕКЛАМА

Инаку, токму улицата „Никола Карев“ моментално се реконструира и возењето по неа треба да биде со намалена брзина.

 

- Реклами -