22.3 C
Ohrid
недела, јуни 23, 2024
ПочетнаМакедонијаСообраќајка кај Железничка: Камион кој превезувал стакла направил огромна штета. (Фото)

Сообраќајка кај Железничка: Камион кој превезувал стакла направил огромна штета. (Фото)

На улицата „Никола Карев“ кај Железничката станица во Скопје сообраќајот беше во прекин поради сообраќајка во која од камион кој превезувал стакла, товарот завршил искршен на коловозот.Нема достапен опис

Нема информации за евентуални повредени во сообраќајката, но причинета е материјална штета. Веројатно при нагло кочење од камионот паднале стакла за кои допрва полицијата треба да утврди дали биле соодветно прицврстени.Нема достапен опис

Инаку, токму улицата „Никола Карев“ моментално се реконструира и возењето по неа треба да биде со намалена брзина.

 

spot_imgspot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Битолчани масовно ја поддржаа парадата на вистинските вредности, домот, родителите и фамилијата

ВИСТИНСКА ПАРАДА НА ГОРДОСТА ! ДОМ , СЕМЕЈСТВО , РОДИТЕЛИ – МАЈКА И ТАТКО ! ЗАГАРАНТИРАНА ИДНИНА ВРЕДНОСТИ ДАДЕНИ ОД БОГА И ВРЕДНОСТИ ПО КОИ ТРЕБА ДА ГИ...

Познат идентитетот на младата Македонка која почина во страотната сообраќајка во Грција

Фејсбук групата „Бабам Битола“ објави фотографија и го објави идентитетот на младата битолчанка која загина во сообраќајната несреќа што се случи вчера на автопатот...

28-годишна прилепчанка синоќа уапсена поради напад на полициски службеник

На 21.06.2024 во 22.30 часот на бул.„Гоце Делчев“ во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ја лишиле од слобода С.К.(28) од Прилеп. Имено, претходно таа...

АС: Заврши Европското првенство за Даку

Даку по националистички скандирања „Е.и ги Македонците…, е.и ги Србите…“ наиде на осуда од целата европска фудбалска јавност, па и од албанските фудбалски аналитичари,...