17.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаAпасиев: Како шо го шитнаа ''комуњарите'' името Македонија, така јас ќе го...

Aпасиев: Како шо го шитнаа ”комуњарите” името Македонија, така јас ќе го вратам !!!

Две години од БОЈКОТОТ на срамниот референдум кога овој народ одби да се самоукине!

Сега освен на улица отпорот против „северна“ почна да ‘рти и во Собрание! – напиша пратеникот Борислав Крмов на социјалните мрежи.

Професорот Димитар Апасиев напиша Како го шитнавте ИМЕТО, така ќе го вратиме. #ШверцериНаСопственитеЖивоти

Две години од НЕУСПЕШНИОТ референдум каде еден мал и мирољубив народ на Балканот го покажа своето достоинство и гордо одби да се самоукине!

Пред две години, Македонија застана на правилната страна на историјата.

Преку организиран МАСОВЕН БОЈКОТ на илегалниот референдум, покажа сплотеност во Отпорот спрема империјализмот спроведен од корумпираните домашни и странски бирократи и го одбрани АСНОМскиот карактер на Републиката.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...

Сиљановска Давкова назначи нов генерален секретар, познатиот новинар ќе биде негов заменик

Претседателката Гордана Сиљановска Давкова ги има првите кадровски решенија за во Вила Водно. Досегашниот генерален секретар Миле Бошњаковски и неговите заменици Билјана Радева и...

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид.

Деветмесечно бебе почина во Општата болница во Охрид. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски вели дека случајот е пријавен во полиција вчера во 08:10 часот. -...