7.9 C
Ohrid
четврток, септември 23, 2021
Почетна Македонија Еве како изгледа еден мост во Македонија вреден 500.000 евра !!!

Еве како изгледа еден мост во Македонија вреден 500.000 евра !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

Градбата на мостот во населбата Сточен пазар во Прилеп започна пред година ипол, а според договорот мостот требаше да чини над 500.000 евра.

Во мај месец годинава градоначалникот на општина Прилеп, Илија Јованоски, истакна дека мостот кај Сточен пазар ќе бил најголемиот и најубавиот мост.

РЕКЛАМА

Ветувањто беше дека мостот ќе се заврши за 3 месеци, но оттогаш граѓаните од оваа населба стравуваат од поплавувања, а сообраќајот е забранет.

Со секој поголем дожд се прави голем водостој на градската река, а потоа одново се работи градилиштето да се врати во нормала.

Граѓаните од оваа прилепска населба се шегуваат и го споредуваат ова мовче со мостот на Босфор, имајќи ја во предвид неговата астрономска цена.

Извор:Маркукуле.мк

 

- Реклами -