15.4 C
Ohrid
петок, јуни 18, 2021
Почетна Македонија Организаторот на протестите упати порака: Нема повеќе да пееме на хуманитарни концери...

Организаторот на протестите упати порака: Нема повеќе да пееме на хуманитарни концери бидејќи бевме навредувани од јавноста !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Даниел Сидовски од група Респекти, кој е организатор на протестот на музичарите што се одржа во средата пред Влада, денес на официјалната страница на бендот објави стара фотографија од хуманитарен концерт, и под неа порача дека по сите навреди кои биле искажани на сметка на музичарите, од страна на јавноста, никој од естрада повеќе нема да пее хуманитарно.

-Вака ние се собиравме на безброј хуманитарни концерти за помош на болни, кои не ги покриваше здравството. Но, од денес, јавно кажувам и ветувам, ниту еден естраден уметник нема да помогне на било кого, хуманитарно, после толку навреди и плукање по нас, за нашата ситуација! – пишува во објавата.

РЕКЛАМА
- Реклами -