22.9 C
Ohrid
петок, јуни 14, 2024
ПочетнаМакедонијаОрганизаторот на протестите упати порака: Нема повеќе да пееме на хуманитарни концери...

Организаторот на протестите упати порака: Нема повеќе да пееме на хуманитарни концери бидејќи бевме навредувани од јавноста !!

Даниел Сидовски од група Респекти, кој е организатор на протестот на музичарите што се одржа во средата пред Влада, денес на официјалната страница на бендот објави стара фотографија од хуманитарен концерт, и под неа порача дека по сите навреди кои биле искажани на сметка на музичарите, од страна на јавноста, никој од естрада повеќе нема да пее хуманитарно.

-Вака ние се собиравме на безброј хуманитарни концерти за помош на болни, кои не ги покриваше здравството. Но, од денес, јавно кажувам и ветувам, ниту еден естраден уметник нема да помогне на било кого, хуманитарно, после толку навреди и плукање по нас, за нашата ситуација! – пишува во објавата.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Седумте лица кои упаднаа во М-НАВ осудени условно: Немало докази дека била загрозена безбедноста

Основниот кривичен суд Скопје денеска донесе пресуди врз основа на предлог-спогодби со седум лица обвинети како соизвршители на кривично дело – Спречување на службено...

Презентирано првото албанско оклопно возило “ШОТА”

Албанската компанија „Тимак“ го комплетираше првото албанско оклопно возило, кое ќе биде претставено на изложбата за одбрана и безбедност „Еуросатори“ во Париз. Во претставувањето на...

Груевски распали по Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси

МАКЕДОНИЈА Груевски за Јанкулоска: Ќе беше далеку похрабро ако таа побараше политички азил, отколку да мести други луѓе за да се спаси себеси Автор: Деск 4NEWS.MK 14/06/2024 11:31 Во...

По 100 и 200 евра од општина Бутел за најдобрите основци

Под мотото „По правилниот пат чекорам” општина Бутел ја продолжува традицијата која ја започнаа минатите години и доделија парични ваучери на најдобрите ученици...