19.9 C
Ohrid
недела, мај 19, 2024
ПочетнаМакедонијаНиколовски: Имам поднесено анкетен лист – до т.н медиуми испративме деманти, ќе...

Николовски: Имам поднесено анкетен лист – до т.н медиуми испративме деманти, ќе ги искористам и судските можности

Вицепремиерот за борба против корупцијата во вечерашното издание од дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека неговиот анкетен лист е доставен до Антикорупциската комисија, но од нивна страна поради намалениот број на лица поради коронавирусот не бил објавен на веб страницата.

Додава дека од денеска неговиот анкетен лист е достапен и секој може да ја погледне состојбата и што поседува тој.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Ален Деребан: Почитувани стружани, во среда има прегласување, не далат само 300 гласа за уште еден пратеник !

Почитувани стружани, Врз основа на одлуките донесени од Државната изборна комисија (ДИК), потврдени од Управниот Суд, на ден 22.05.2024 година (среда) гласањето ќе се повтори...

Трагично згасна животот на 18 годишен матурант во Македонија

Средното стручно општинско училиште „Моша Пијаде“- Тетово со емотивна објава се прости од својот матурант Елдон Шабани чиј живот згасна на трагичен начин. – Со...

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија!

Марија на матурската забава во Берлин се појави во македонска народна носија! Марија со нејзините родители Игор и Бети Кирески со потекло од Гостивар, живеат...

Во завршна фаза градежните активности за партерно уредување на дворот во Охридската Гимназија

Градежните активности за партерно уредување на дворот на гимназијата „Св. Климент Охридски“ кои се одвиваат во овој момeнт се во завршна фаза. Треба да...