22.5 C
Ohrid
петок, јули 30, 2021
Почетна Македонија Николовски: Имам поднесено анкетен лист – до т.н медиуми испративме деманти, ќе...

Николовски: Имам поднесено анкетен лист – до т.н медиуми испративме деманти, ќе ги искористам и судските можности

Translate (Eng):[gtranslate]

Вицепремиерот за борба против корупцијата во вечерашното издание од дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 рече дека неговиот анкетен лист е доставен до Антикорупциската комисија, но од нивна страна поради намалениот број на лица поради коронавирусот не бил објавен на веб страницата.

Додава дека од денеска неговиот анкетен лист е достапен и секој може да ја погледне состојбата и што поседува тој.

РЕКЛАМА
- Реклами -