23.4 C
Ohrid
понеделник, август 2, 2021
Почетна Македонија Нов црн рекорд во Македонија: Нови 535 позитивни на корона вирусот и...

Нов црн рекорд во Македонија: Нови 535 позитивни на корона вирусот и шест починати !!

Translate (Eng):[gtranslate]

Од направени 2445 тестови, 535 се позитивни, а за жал 6 лица починаа, соопшти вечерва Артан Груби во емисија на ТВ24.

Ова е нов рекорд на заразени за 24 часа во Македонија.

Министерството за здравство, се уште ги нема испратено податоците.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -