15.8 C
Ohrid
среда, мај 22, 2024
ПочетнаМакедонијаДенеска дедо Драган наполни 101 година, тој е е пример дека со...

Денеска дедо Драган наполни 101 година, тој е е пример дека со позитивна мисла и позитивен дух можеме да се радуваме многу подолго

Денеска дедо Драган наполни 101 година. Дедо Драган веќе еден век споделува радост и среќа. Дедо Драган е пример дека со позитивна мисла и позитивен дух можеме да се радуваме многу подолго. Нека дедо Драган ви е инспирација за долг и среќен живот. Уживајте во семејството, дечињата, внучињата, правнучињата итн. Нашите приказни од булеварите ви посакуваат бар половина од тоа што дедо Драган го створи во нашата татковина. Да си жив и здрав уште 101!!!

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

„Не сум бил во бегство и не смеам да зборувам за истрагата“, вели Палевски !!

Денеска во Основниот кривичен суд, пред судија на претходна постапка беше спроведен Љупчо Палевски Палчо, првоосомничен за убиство на Вања Ѓорчевска и Панче Жежоски. Палевски...

Палевски спроведен пред судија на претходна постапка

Љупчо Палевски Палчо попладнево е однесен пред судија на претходна постапка. Палевски е осомничен дека за убиствата на Вања Ѓорчевска и Панче Жежовски. Тој е...

ДНК снимија песна во чест на починатите пријатели Мирко и Марјан

Популарното дуо ДНК ја промовираше новата песна ,,Животе брате” која е создадена во чест на нивните пријатели Мирко Петровски и Марјан Михајловски Маци, кои...

Тело на маж извлечено од Вардар кај Камени мост – засега не е познат неговиот идентитет

Според изјавите на очевидците, телото на мажот било извлечено од страна на полицијата, во строгиот центарот на градот – помеѓу Камениот мост и мостот...