18.9 C
Ohrid
недела, јуни 13, 2021
Почетна Македонија Полицијата прекинала свадба со 300 гости во Глумово

Полицијата прекинала свадба со 300 гости во Глумово

Translate (Eng):[gtranslate]

Пазарната инспекција и Министерството за внатрешни работи во заедничка акција синоќа во ресторан во Глумово затекнале околу 300 гости кои присуствувале на свадба, што е спротивно на здравствените протоколи за спречување на ширењето на ковид-19.

Според првичните информации, акцијата е спроведена пред 21 часот, а свадбата по упадот на полицијата е прекината.

Повеќе детали се најавени во текот на денешниот ден.

РЕКЛАМА

 

- Реклами -