8.9 C
Ohrid
сабота, февруари 24, 2024
ПочетнаЕстрадаАца Лукас: Кога ме пукаа во нога не почуствував никаква болка, трчав...

Аца Лукас: Кога ме пукаа во нога не почуствував никаква болка, трчав дури и да го фатам крадецот !!

Пејачот Аца Лукас пред повеќе од десет години непознато момче му пукал во ногата од огнено оружје пред зграда на Нов Београд.

Тој неодамна во емисијата “Сценирање“ на ТВ Курир открил што се случило тогаш.“На тоа гледам како лоша работа. Најважна вест беше зошто сум упукан. Тоа беше ударна вест. Необично беше што сум јас ранет. Сешто се зборуваше. Да беше нешто сериозно, ќе бев убиен, а не ранет. Полицијата не го најде сторителот, се случи јас да не реагирам како што се реагира.

Затекнав човек кој ми го краде автомобилот. Тргнав кон колата. Го прашав што прави и извади пиштол. Тогаш настана реакција која не е вобичаена. Тргнав да му го земам пиштолот, испука случајно. Почна да бега а јас почнав да го бркам“ раскажал Лукас и додал:

“Можеше да направи инвалид од мене или да ме погоди во артерија. Ме болеше, но кога куршумот ме погоди, не го почуствував“, рекол Лукас.

spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Џафери “упадна” во СВР Тетово, па ги искара вработените: Колку луѓе тука работите во оваа канцеларија ?!?!?!

Во улога на инспектор, техничкиот премиер, Талат Џафери беше во посета на СВР Тетово. Тој во една канцеларија затекна куп луѓе, а на прашање...

Сашко Коцев: Ајде сите пред МВР да играме оро и да не сликаат групно за пасош, исто како на свадба !!!

На „Златна бубамара“ се врати Сашко Коцев, откако лани не го водеше шоуто поради претходно договорени обврски. Коцев не беше официјален водител, туку неговите...

Пасоши ќе има за сите: Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“

Дочек на обрасците за пасоши на „Богородица“ Дополнителниот заменик министер за внатрешни работи Митко Бојмацалиев на Граничниот премин Богородица, синоќа ги пречека новите 140.000 обрасци...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...

Кристина Шикова поминува обука за водач на службено куче, што ја прави првата жена во Македонија која ќе биде официјално именувана како водач на...