7.9 C
Ohrid
сабота, септември 25, 2021
Почетна Македонија Владата објави кој и колу зема плата во кабинетот на претседателот Зоран...

Владата објави кој и колу зема плата во кабинетот на претседателот Зоран Заев

Translate (Eng):[gtranslate]

Владата предводена од Зоран Заев го објави списокот на вработени лица во кабинетот на претседателот на Владата на Република Северна Македонија. Па според тоа, најплатен е поранешниот разузнавач Зоран Верушевски, кој како советник за национална безбедност добива 74.618 денари. Останатите добиваат 55.268 денари.

РЕКЛАМА
- Реклами -