30.9 C
Ohrid
среда, јуни 23, 2021
Почетна Македонија Оливер Спасовски: И покрај што ги почитував мерките, јас сум позитивен на...

Оливер Спасовски: И покрај што ги почитував мерките, јас сум позитивен на Ковид-19

Translate (Eng):[gtranslate]

„И покрај строгото почитување на мерките коишто ги превземам за моја лична и заштита на луѓето околу мене од почетокот на пандемијата, вечерва добив позитивен резултат за Ковид 19“, напиша на социјалната мрежа Фејсбук, Министерот за внатрешни работи, Оливер Спасовски.

„Тој вели дека клиничката слика му е добра, има благи симптоми и веќе се наоѓа во домашна изолација. Почитувани, би сакал да ве информирам дека и покрај строгото почитување на мерките коишто ги превземам за моја лична и заштита на луѓето околу мене од почетокот на пандемијата, вечерва добив позитивен резултат за Ковид 19. Клиничката слика ми е добра, со благи симптоми и веќе сум во домашна самоизолација. Чувајте се“, вели Спасовски на Фејсбук.

 

РЕКЛАМА
- Реклами -