15.5 C
Ohrid
вторник, мај 17, 2022
Почетна Македонија Сопругата на Тони Михајловски искрено за борбата со канцерот: Не сум повеќе...

Сопругата на Тони Михајловски искрено за борбата со канцерот: Не сум повеќе истата искрено душата ме боли !!!

Translate (Eng):[gtranslate]

41-годишната Александра Јорева Михајловски, сопругата на познатиот актер Тони Михајловски, пред неколку денови на својот Фејсбук профил си ја отвори душата и раскажа сè што поминала во борбата против канцерот.

Јорева објаснува дека на денешен ден пред една година била примена во Аџибадем Систина за целосна хемотерапија.

„Денес е мојот 1 роденден како сум чиста од канцер! Благодарна на бога и на мајкичка богородичка🙏 Ви благодарам што постоите луѓе!“, пишува Александра.

Таа повикува на љубов и грижа за сопственото здравје, бидејќи, ако навреме ги забележуваме знаците кои нѝ ги испраќа нашето тело, многу работи може навреме да се спречат.

„Сакајте се чувајте се, правете контроли и навремено реагирајте, телото ни кажува многу работи само треба да го слушаме. Затоа што борбата е тешка, душата боли а умот има милион прашања. Знам дека не сум веќе иста никогаш и нема да бидам и ваква се сакам повеќе! Да бидеме живи и здрави уште бар 100г.“, вели сопругата на Михајловски.