12 C
Ohrid
четврток, мај 23, 2024
ПочетнаМакедонијаСопругата на Тони Михајловски искрено за борбата со канцерот: Не сум повеќе...

Сопругата на Тони Михајловски искрено за борбата со канцерот: Не сум повеќе истата искрено душата ме боли !!!

41-годишната Александра Јорева Михајловски, сопругата на познатиот актер Тони Михајловски, пред неколку денови на својот Фејсбук профил си ја отвори душата и раскажа сè што поминала во борбата против канцерот.

Јорева објаснува дека на денешен ден пред една година била примена во Аџибадем Систина за целосна хемотерапија.

„Денес е мојот 1 роденден како сум чиста од канцер! Благодарна на бога и на мајкичка богородичка🙏 Ви благодарам што постоите луѓе!“, пишува Александра.

Таа повикува на љубов и грижа за сопственото здравје, бидејќи, ако навреме ги забележуваме знаците кои нѝ ги испраќа нашето тело, многу работи може навреме да се спречат.

„Сакајте се чувајте се, правете контроли и навремено реагирајте, телото ни кажува многу работи само треба да го слушаме. Затоа што борбата е тешка, душата боли а умот има милион прашања. Знам дека не сум веќе иста никогаш и нема да бидам и ваква се сакам повеќе! Да бидеме живи и здрави уште бар 100г.“, вели сопругата на Михајловски.

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
ПОВРЗАНИ СТАТИИ

Најпопуларни

Повеќе постови

Околу 400 матуранти од средните училишта во Охрид беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Околу 400 матуранти од средните училишта во градов беа дел од манифестацијата „Матурска парада“ што денес точно напладне се одржа на плоштадот „Св. Климент...

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола Требеништа

Вечерва успешно заврши турнирот во мал фудбал ,,Св. Никола 2024-Тррбеништа”! Победник на овој турнир е екипата на Мирани Аг која што во финалето беше...

Жена си е жена: Давкова ги отворила сите прозорци во Вила Водно за да луфтира, истите претходно биле затворени ради безбедносни причини !!!

Новата претседателка веднаш направила „генералка“ на Вила Водно. Меѓу првите работи кои ги направила, ги отворила сите прозорци на Вилата за да влезе чист...

Ковачевски се повлече од претседателската функција на СДСМ

Димитар Ковачевски на денешната седница на партискиот Извршен одбор официјално го потврдил повлекувањето од функцијата претседател на СДСМ и побарал свикување конгрес и организирање...